SBM24

سوالات متداول

کاربران محترم : سایت سلامت بدون مرز یک سامانه اینترنتی جهت تسهیل ارتباط بین پزشکان و بیماران با توجه به مشکلات ترافیکی امروزه کلان شهر ها و شهرهای بزرگ میباشد .لذا این سایت صرفا بعنوان یک گزینه پیشنهادی (و نه اجباری)برای تسهیل روند درمانی شما طراحی گردیده و استفاده از آن کاملا اختیاری و با مسئولیت خود شما میباشد.هدف از تاسیس این سایت ایجاد پل ارتباطی میان بیماران فارسی زبان با پزشکان فارسی زبان که در سراسر دنیا مشغول بکار هستند میباشد.
در این سایت شما میتوانید با تعیین وقت قبلی و یا بصورت فوری (در صورتیکه برای پزشک موردنظرتان امکان پذیر باشد ) بدون اینکه نیاز به حضور در مطب و یا محل کار پزشک داشته باشید از طریق وبکم ارتباط صوتی و تصویری برقرار کرده و مشاوره مورد نیاز خود را دریافت کنید .در این سایت امکان ارسال مستندات پزشکی شامل نتایج آزمایشات ،ارسال تصاویر رادیولوژیک و هر گونه فایل مرتبط با بیماری شما وجود خواهد داشت و تصویر دستورات پزشک نیز میتواند در اختیار شما قرار گیرد.

در موارد ذیل سایت سلامت بدون مرز میتواند راهگشا باشد:

در ویزیتهایی که نیاز به معاینه (بنابه تشخیص پزشک)نباشد و صرفا سوالاتی پیرامون مشکل و بیماری وجود دارد که با برقراری ارتبط تصویری و یا ارسال عکس قابل پاسخ گویی است

در ویزیتهای پیگیری( که بیمار صرفا جهت نشان دادن آزمایشات و خدمات پاراکلینیکی مراجعه مینماید) و یا برای نشان دادن روند بهبودی که نیاز به حضور فیزیکی بیمار نباشد

مشاوره با پزشکان مختلف در رابطه با یک بیماری مشخص شده بدون اینکه نیازی به رفت و آمد های متعدد داخل شهری ،بین شهری،و حتی بین کشوری باشد .

در هنگام سفر و یا حضور در اماکن و کشورهایی که دسترسی به پزشک فارسی زبان در هنگام بروز بیماری وجود ندارد خدمات مشاوره ای این سایت میتواند مورد استفاده قرار گیرد .

در هنگام مسافرت پزشکان ،این سایت میتواند ارتباط ایشان را با بیمارانشان حفظ کرده تا وقفه ای در روند درمان پیش نیاید و یا به حداقل برسد.

در مناطق دور دستی که امکان حضور تخصص های مختلف در آنها وجود ندارد و این امر امکان دسترسی بیماران آن مناطق را جهت استفاده از خدمات مشاوره ای میسر میسازد

لازم به تذکر است که"در موارد اورژانس و بحرانی فقط با 115 و یا شماره اورژانس محل زندگی خود تماس بگیرید ." همچنین در مواردی که نیاز به معاینه حضوری توسط پزشک وجود داشته باشد باید به مرکز درمانی برای ویزیت حضوری مراجعه نمود .

هزینه ویزیتها توسط پزشک مشاوره گر تعیین میگردد و اکثرا در محدوده تعرفه های پزشکی جمهوری اسلامی ایران میباشد.

این پرداخت ها بصورت اینترنتی و از طریق کارت شتاب و در آینده همچنین از طریق paypal برای فارسی زبانان خارج از ایران صورت خواهد گرفت .

در حال حاضر تصویر نسخه نوشته شده توسط پزشک و بر روی سرنسخه های انها و با مهر نظام پزشکی ایران به شما ارسال خواهد شد که قابل چاپ میباشد.البته در برنامه های آینده سایت ،همکاری داروخانه های مرجع بصورت انلاین و ایجاد برنامه های پیشرفته تر مد نظر میباشد .

پزشکان داخل ایران :از طریق ارسال مدارک تحصیلی و پروانه اشتغال بکار و بررسی توسط پزشکان مشاور سایت . اطلاعات این پزشکان در سایت نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران توسط کاربران قابل بررسی میباشد . پزشکان ایرانی خارج از کشور: این پزشکان نیز پس از ارسال مدارکشان و بررسی انها از طریق انجمنهای پزشکی مربوطه و تیم مشاور میتوانند بعنوان همیاران سلامت بیماران را مورد مشاوره قرار دهند.

در حال حاضر برای استفاده از این سایت یک کامپیوترو یا یک لپتاپ دارای دوربین بهمراه یک عدد دوربین دیژیتال برای ارسال تصاویر مدارک پزشکی مورد نیاز میباشد. در حال حاضر مرورگرهای chrome و opera و firefox برای استفاده از سایت و ایجاد ارتباط تصویری مناسب میباشند و لذا برای ورود به سایت از یکی از نرم افزارهای فوق استفاده بنمایید. نسخه موبایل سایت فوق نیز در دست راه اندازی میباشد که بزودی در دسترس خواهد بود.