شما در صفحه اختصاصی دکتر آرش شرافت وزیری هستید. ابتدا زمان موردنظر خود را انتخاب نموده و وقت مشاوره را رزرو نمایید. در زمان رزرو شده، وارد حساب کاربری خود شده و با کلیک بر روی نام پزشک و ورود به صفحه چت ایشان، مشاوره آنلاین را انجام دهید.

(0 رای)

0.0 امتیاز

دکتر آرش شرافت وزیری

شماره نظام پزشکی:92120

جراح استخوان و مفاصل ، فوق تخصص جراحی زانو وآسیب ورزشی
ویزیت به صورت: تماس تصویری، تماس تلفنی، چت می باشد.
هزینه ویزیت: از 800,000 ریال

مدت انتظار شما از زمان موعد ویزیت تا حضور پزشک نهایتاً ۳ ساعت میباشد.

اسکرول کنید
انتخاب تاریخ مشاوره
انتخاب ساعت مشاوره
متاسفانه در حال حاضر این پزشک وقت جدیدی را تنظیم نکرده است. آیا میخواهید شما را از اولین وقت بعدی این پزشک مطلع کنیم ؟

جراح استخوان و مفاصل .. فوق تخصص جراحی زانو... عضو کمیته پزشکی و دوپینگ فدراسیون شنای ایران و فدراسیون شنای آسیا


پیشگیری از ابتلا به آرتروز زانو با کاهش اضافه وزن/ امکان ویزیت آنلاین بیماران پس از جراحی

 

متخصص جراحی زانو و جراح استخوان و مفاصل با اشاره به نشانه‌های ابتلا به آرتروز زانو، گفت: امکان مشاهده زخم بیمار پس از جراحی از طریق ویزیت آنلاین امکان پذیر است و بیمار می‌تواند در مورد علایم و دردهای خود با پزشک در  این نوع ویزیت گفتگو کند.

 

در گفتگوی اختصاصی با سایت پزشکی سلامت بدون مرز دکتر آرش شرافت وزیری، فوق تخصص جراحی زانو و جراح استخوان و مفاصل درباره جراحی زانو اظهار داشت: بیشترین دلیل مراجعه برای جراحی زانو آسیب های ورزشی، آرتروز و شکستگی است.

 

جراحی زانو در چه سنینی انجام می گیرد ؟ از زبان دکتر آرش شرافت وزیری

این فوق تخصص جراحی زانو و جراح استخوان و مفاصل با اشاره به سنین مختلف در جراحی زانو، اظهار داشت؛ عمل جراحی زانو بیشتر در میان افراد جوان ناشی از آسیب‌های ورزشی و در افراد مسن به دلیل آرتروز است. همچنین بخشی از انجام جراحی‌های زانو مرتبط با مسئله شکستگی ‌ها است که اکثر شکستگی‌ها هنگام حوادث برای افراد ایجاد می‌شود.

 

تاثیر سالمندی در افزایش جراحی زانو

دکتر آرش شرافت وزیری جراح استخوان و مفاصل با اشاره به اینکه جامعه ایرانی روبه سالمندی است، گفت: در آینده احتمال افزایش جراحی‌های مربوط به آرتروز زانو بسیار زیادتر نسبت به حال است. البته آرتروز اتفاق اجتناب ناپذیری در علم پزشکی محسوب می‌شود مانند سفیدی مو، ولی می‌توان در تاخیر در بروز آن با استفاده از تغییر سبک زندگی، کاهش اضافه وزن و انجام ورزش اقدام کرد.

 

استئوآرتریت یا آرتروز فرسایشی چیست ؟

این پزشک فوق تخصص جراح زانو گفت: استئوآرتریت که معمولاً به عنوان آرتروز فرسایشی شناخته می‌شود، یکی از  علل و شرایطی است که در آن فضای بالش مانند طبیعی بین مفاصل (غضروف) دچار فرسایش می‌شود. هنگامی که این شرایط برای شخص اتفاق می‌افتد، استخوان‌های مفاصل به یکدیگر ساییده می‌شوند و کمتر امکان جذب شوک‌های وارد شده توسط غضروف‌ها وجود دارد، که نتیجه حاصل از این سایش می‌تواند علت درد در ناحیه زانو باشد و یا  ورم، سفت شدن، کاهش دامنه‌ی حرکت و گاهی اوقات تشکیل استخوان اضافی در محل و صدا دادن زانو باشد.

 

علائم و نشانه های ابتلا به آرتروز زانو

این پزشک جراح استخوان و مفاصل، بیان داشت: علایم آرتروز زانو اغلب به آرامی شروع شده و با گذشت زمان تشدید می‌شود که احساس درد، حساسیت به لمس کردن، سفت و خشک شدن زانو و از دست دادن قابلیت انعطاف پذیری از عمده نشانه‌های ابتلا به آرتروز زانو است.

 

دکتر آرش شرافت وزیری در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر جراحان با کمبود پروتز زانو برای تعویض مفصل زانو مواجه‌اند؟ اظهارداشت: وزارت بهداشت تلاش کرده اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد و کمبودی در این زمینه نباشد ولی به هر حال با توجه به شرایط اقتصادی کشور نسبت به گذشته تا حدودی بیمارستان‌ها با چالش‌هایی همچون  کمبود پروتز زانو مواجه شده‌اند.

 

راه های جلو گیری از فرسایش و عمر مفید مفصل

این پزشک فوق تخصص جراحی زانو و جراح استخوان و مفاصل ادامه داد: اضافه وزن، چاقی و همچنین نداشتن فعالیت های فیزیکی به اندازه مناسب سبب می‌شود که عمر مفید مفصل فرد کاهش پیدا کنند، بنابراین افراد با توجه به این موضوعات می‌تواند با فعالیت های فیزیکی و ورزشی و همچنین کاهش وزن و جلوگیری از اضافه وزن و چاقی در جهت پیشگیری از ابتلا به آرتروز و جراحی مفصل زانو به دلیل این بیماری اقدام کنند.

 

امکان ویزیت و مشاوره آنلاین برای بیماران

دکتر آرش شرافت وزیری درباره امکان ویزیت آنلاین بیماران از طریق وب سایتSMB24  اظهارداشت: انجام ویزیت آنلاین برای بسیاری از بیماران امکان‌پذیر است به ویژه افرادی که جراحی زانو در آنها انجام گرفته و پس از یک جلسه ویزیت حضوری، می‌توانند نتایج آزمایشات و تصویربرداری خود را به پزشک ارائه کنند و از توصیه‌های پزشک و جراح مربوطه بهره‌مند شوند.

 

این فوق تخصص جراحی زانو  و جراح استخوان و مفاصل خاطرنشان کرد: حتی امکان مشاهده زخم بیمار پس از جراحی از طریق ویزیت آنلاین امکان پذیر است و بیمار می‌تواند در مورد علایم و دردهای خود با پزشک در  این نوع ویزیت گفتگو کند.

 

دکتر آرش شرافت وزیری با اعلام آدرس مطب خود واقع در خیابان دولت، تقاطع بلوار کاوه، ساختمان پزشکان کاوه، طبقه دوم اضافه کرد؛ بیماران می‌توانند جهت هماهنگی های لازم برای انجام ویزیت آنلاین با شماره تلفن ۲۲۵۷۲۰۰۷ تماس بگیرند.

 

سوال

1.آیا می­توانم با دکتر آرش شرافت وزیری به صورت آنلاین مشاوره بگیرم و توسط ایشان ویزیت شوم؟ بله، از طریق شماره تلفن مطب هماهنگی لازم جهت ویزیت آنلاین صورت می­گیرد.

2.در چه زمینه­هایی می­توانم توسط دکتر آرش شرافت وزیری به صورت آنلاین ویزیت شوم؟ نتایج آزمایشات و تصویربرداری - مشاهده زخم بیمار پس از جراحی

3.آدرس و شماره تماس با مطب : تهران، خیابان دولت، تقاطع بلوار کاوه، ساختمان پزشکان کاوه، طبقه دوم شماره تلفن ۲۲۵۷۲۰۰۷

 

آدرس مطب : خیابان شهید کلاهدوز(دولت)،تقاطع بلوار کاوه و خیابان دولت، ساختمان پزشکان کاوه، پلاک ۲ ، طبقه ۲،تلفن : 021۲۲۵۷۲۰۰۷

تخصص ها

 • فلوشیپ جراحی زانو

مهارت ها

 • فلوشیپ جراحی زانو
ثبت نظر و امتیاز

نظرات کاربران درباره پزشک

سوالات پر تکرار

 • آیا می توانم با دکتر آرش شرافت وزیری به صورت آنلاین مشاوره بگیرم و توسط ایشان ویزیت شوم؟ 🤵
  بله، در سلامت بدون مرز می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن با دکتر دکتر آرش شرافت وزیری ارتباط برقرار کنید، ویزیت شوید و بدون مراجعه حضوری مشاوره بگیرید.
 • در چه زمینه هایی می توانم توسط دکتر آرش شرافت وزیری به صورت آنلاین ویزیت شوم؟ 🤵
  دکتر آرش شرافت وزیری جراح استخوان و مفاصل ، فوق تخصص جراحی زانو وآسیب ورزشی می باشند.
 • آدرس و شماره تلفن های مطب دکتر آرش شرافت وزیری 🤵
  آدرس مطب دکتر آرش شرافت وزیری: خیابان شهید کلاهدوز(دولت)،تقاطع بلوار کاوه و خیابان دولت، ساختمان پزشکان کاوه، پلاک ۲ ، طبقه ۲،تلفن : 021۲۲۵۷۲۰۰۷
 • ویزیت حضوری یا غیر حضوری با دکتر آرش شرافت وزیری چگونه است؟ چقدر زمان می برد؟ 🤵
  برای ویزیت حضوری باید به مطب ایشان به آدرس خیابان شهید کلاهدوز(دولت)،تقاطع بلوار کاوه و خیابان دولت، ساختمان پزشکان کاوه، پلاک ۲ ، طبقه ۲،تلفن : 021۲۲۵۷۲۰۰۷ مراجعه فرمایید اما در سلامت بدون مرز می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن، بدون مراجعه حضوری و از هرکجای ایران توسط دکتر آرش شرافت وزیری ویزیت شوید و مشاوره تصویری کنید.
رزرو وقت مشاوره