پشتیبانی سلامت بدون مرز

پروتکل های مختلف جهت انجام قرنطینه در کووید ۱۹ – مرکز کنترل بیماریهای آمریکا

شروع و پایان قرنطینه در کووید ۱۹ (کرونا) چگونه میباشد .
شما باید پس از آخرین تماس با شخصی که COVID-19 دارد ، 14 روز در خانه بمانید. در مورد تمام سناریوهای زیر ، حتی اگر آزمایش COVID-19 منفی باشد یا احساس سلامتی کنید ، باید در خانه بمانید (قرنطینه)، زیرا ممکن است علائم 2 تا 14 روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر شود.
سناریو های زیر را مشاهده کنید تا مشخص شود چه زمانی می توانید قرنطینه را تمام کنید و در کنار دیگران باشید.

اقامت در خانه و نظارت بر سلامتی شما


14 روز پس از آخرین تماس خود با شخصی که مبتلا به СOVID 19بوده است در خانه بمانید • مراقب تب (100.4 درجه فارنهایت) ، سرفه ، تنگی نفس یا سایر علائم COVID19 باشید – در صورت امکان از دیگران دور شوید ، خصوصاً افرادی که در معرض خطر بسیار ابتلا به بیماری بسیار شدید COVID 19 قرار دارند.

سناریو 1:

تماس نزدیک با شخصی که COVID دارد – و بعد از آن‌ارتباط نزدیک تری با شما نخواهد داشت.
من با کسی که COVID – 19 دارد تماس نزدیک برقرار کرده ام و در حالی که بیمار است با آنها ارتباط و تعامل بیشتری ندارم (مثلاً همکار ، همسایه یا دوست):
آخرین روز قرنطینه شما 14 روز از روزی است که با شما تماس نزدیک داشتید.

سناریو 2:

تماس نزدیک با شخصی که COVID – 19 دارد – با شخص زندگی می کنید اما می تواند از تماس نزدیک تری جلوگیری کند:
من با شخصی زندگی می کنم که دارای СOVID – 19 (به عنوان مثال ، هم اتاقی ، شریک زندگی ، عضو خانواده) است و آن شخص با ماندن در یک اتاق خواب جداگانه منزوی شده است. من از آنجا که آنها جدا شده اند ، هیچ ارتباط نزدیکی با این شخص نداشته ام. آخرین روز قرنطینه شما 14 روز از زمانی که فرد مبتلا به COVID – 19 جدا شده در خانه را آغاز کرده است.

سناریو 3.

تحت قرنطینه و تماس تنگاتنگ با کسی که COVID19 دارد –
من با کسی زندگی می کنم که СOVID – 19 دارد و دوره قرنطینه 14 روزه خود را آغاز کرده ام زیرا ما ارتباط نزدیکی داشتیم. چه می شود اگر من با کسی که در دوران قرنطینه من بیمار است تماس نزدیک داشته باشم؟ اگر یکی از اعضای خانواده دیگر مبتلا به COVID – 19 شود بیمار چه می شود؟ آیا باید قرنطینه خود را مجدداً شروع کنم؟ آره . شما باید قرنطینه خود را از آخرین روزی که با هر کس در خانه خود ارتباط نزدیکی داشتید ، مجدداً شروع کنید. هر وقت عضو جدید خانواده مبتلا به COVID – 19 بیمار شود و با شما تماس نزدیکی داشته باشید ، لازم است که قرنطینه خود را مجدداً شروع کنید.

سناریو 4:

با شخصی زندگی کنید که СOVID 19 دارد و نمی تواند از ادامه تماس نزدیک خودداری کند. من در خانه ای زندگی می کنم که نمی توانم از تماس نزدیک با شخصی که مبتلا به COVID است – 19 جلوگیری کنم. من به فردی که بیمار است ، می خواهم مراقبت مستقیمی داشته باشم ، یک اتاق خواب جداگانه برای جدا کردن فردی که مریض است ، نداشته باشید یا در محله هایی نزدیک زندگی کنید که من قادر به نگه داشتن فاصله جسمی 6 فوت نیستم. شما باید از تماس با دیگران در خارج از خانه در حالی که فرد بیمار است جلوگیری کنید و به مدت 14 روز بعد از اینکه شخصی که مبتلا به COVID – 19 است از معیارهای خاتمه دادن به انزوای خانه استفاده کند ، 14 روز قرنطینه کنید.

درصورتیکه سوالات بیشتری در این زمینه دارید میتوانید با پزشکان سامانه بصورت آنلاین مشاوره پزشکی انجام دهید .

مشاوره ها در سامانه sbm24.com به اشکال چت متنی ، چت صوتی ؛ چت ویدیویی ، تماس امن تلفنی و تماس ویدیویی میباشد